Haber

Haryana’da Sahte İçki Tüketimi Nedeniyle Ölü Sayısı 19’a Yükseldi

YENİ DELHİ, 12 Kasım (Xinhua) — Hindistan’ın kuzeyindeki Haryana eyaletinde sahte içki tüketimi şüphesi nedeniyle ölenlerin sayısı 19’a yükseldi.

Yerel haber kanalı NDTV’nin Cumartesi günü bildirdiğine göre, Haryana’da geçersiz içki tükettiğinden şüphelenilen en az 19 kişi öldü.

Ölenler arasında Uttar Pradesh’ten iki göçmen işçi de var.

İlk ölüm raporları Çarşamba günü Haryana’nın başkenti Chandigarh’ın yaklaşık 103 kilometre güneydoğusunda bulunan Yamunanagar bölgesindeki Mandebari ve Panjeta Ka Majra köylerinden geldi.

Haber kanalına göre, Yamunanagar’ın Saran köyünden ve komşu Ambala ilçesinin Phoosgarh köyünden de ölüm haberleri geldi.

Polis soruşturma başlatırken, şüphelilerin yakalanması için de baskın düzenledi. Şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındı.

Rapora göre polis, Ambala’daki terk edilmiş bir fabrikada üretilen ve Yamunanagar’daki alıcılara sunulan 200 kasa sahte içki ele geçirdi.

NDTV, “Polis ayrıca 14 adet boş bidon ve kaçak içki yapımında kullanılan malzemelere el koydu. Polis, şüphelinin üretime ne zaman başladığını ve suç ortaklarını araştırıyor.”

İnsanların genellikle ucuz, yerel olarak üretilmiş yasa dışı alkol tükettiği Hindistan’da zaman zaman sahte alkol ölümleri de bildiriliyor.

devrekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu