Haber

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Cami ve Cemevi İnşaatlarını İnceledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği Macun Mahallesi’ndeki Hacı Ziya Yaman Merkez Camii ile Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde incelemelerde bulundu.

Zamanla yıpranan Hacı Ziya Yaman Merkez Camii ile Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nin de vatandaşların istekleri doğrultusunda yıkılıp yeniden yapılmasına karar verildiğini belirten Önder Yaşar, “Eşitlik anlayışıyla çalışıyoruz. Kimin inancı ne olursa olsun Yenimahalle’de hizmet.”

“CAMİ BİZİM DEMEVEVİMİZDİR”

Yenimahalle’nin hoşgörülü, komşuluk ilişkilerine önem veren vatandaşların yaşadığı bir ilçe olduğunu belirten Yaşar, “Biz ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin tüm inançlara saygı duyarak eşit hizmet veriyoruz. Cumhuriyet kuruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşit vatandaşlık unsurunu esas aldığını belirterek, “Yenimahalle’de bu inançla çalışıyoruz. Hem cami hem de Cemevimiz. Macun ve Ergazi mahallelerinde oturan vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirdik. Geçtiğimiz aylarda inşaatına başladığımız iki ibadethanenin daha inşaatını yakında tamamlayarak Yenimahallelilerin hizmetine açacağız” dedi.

EVLERE ÇAĞDAŞ BİR DOKUNUŞ

2 bin metrekare inşaat alanına sahip Pir Sultan Abdal Cemevi 2 kattan oluşuyor; içerisinde toplantı salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, derslikler ve kütüphane yer alacaktır.

2 bin 269 metrekare arsa alanına sahip olan Hacı Ziya Yaman Macunköy Merkez Camii bodrum, zemin kat ve 1’inci kattan oluşacak. Caminin yanında taziye rezidansı ve revak alanı bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu