Teknoloji

Neden çıkmadı? Biz iPhone 15’ten Bahsederken bir türlü çıkmayan talihsiz iPhone 9, hassas kalpleri fena halde üzdü!

Apple neredeyse her yıl yeni bir iPhone serisi çıkarıyor. Rakamlarla isimlendirilen iPhone serisinde bir numara atlanmıştı. Herkes sabırsızlıkla iPhone 15’i beklerken bir türlü çıkmayan iPhone 9, hassas kalpli Twitter kullanıcılarını ne yazık ki üzdü…

Peki Apple neden iPhone 9’u piyasaya sürmedi? Neden iPhone 9 değil? iPhone 9’un çıkmama sebebi nedir?

Apple’ın milyonları aşan iPhone serisi, aradan yıllar geçmesine ve telefon pazarındaki rekabetin her geçen gün kızışmasına rağmen hala popülerliğini koruyor.

Eskiden sadece belli bir statüye sahip kişiler tarafından kullanılan iPhone telefonlar, artık ‘Ama dünyaya bir daha gelecek miyiz?’ diyenin elinde.

‘IOS kullandıkça bağımlısı oluyorsun kardeşim’ diyerek bugün ve yarın hepimizin kullandığı iPhone serisine 15 tane daha ekleyeceğiz.

Eylül ayında hem tanıtılacak hem de satışa sunulacak iPhone 15’in arkasında bir dijital panel daha olacağı konuşulurken bazı kullanıcıların dikkatini çeken başka şeyler de oldu.

Sıra sayılarında atlanan 9 seri! Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 9’u asla satışa çıkarmadı!

iPhone 9’un yerini X ve ikinci nesil SE modelleri aldı. Bunun nedeninin ise bir satış stratejisi olduğu düşünülüyor.

Aslında iPhone 9’un piyasaya çıktığı yıl, Apple’ın 10. yılıydı. Bu yüzden bir jest yapmak isteyen Apple, 9’u atlayıp doğrudan 10’u çıkardı. Ancak ikinci nesil SE serisinde bunlardan 9’unu belirtmeyi unutmadı. Microsoft’a tam olarak baktığımızda 8. sürümden sonra 9 atlandı ve direk 10. sürüme geçildi. Ancak Microsoft’un bu adımı, Apple gibi bir jest uğruna değildi.

Microsoft, Windows 7’den sürüm 8’e geçişte bir durgunluk sezmişti. Çünkü kullanıcılar 7’ye alışmıştı. Bu yüzden 8’den hemen sonra sürüm 10’a yükselttiler. Bunun nedeni ise arada büyük farklar olduğunu düşündürmekti. iki versiyon ve kullandıkları versiyonun artık oldukça eski olduğunu.

Neyse gelelim asıl konumuza… Merak ediyorduk, ‘iPhone 15 hangi renklere sahip olacak? Yeni özellikler neler olacak? Ne renk almalıyım?’ O düşünürken iPhone 9’un sadık izleyicisi bu durumdan rahatsız oldu.

neyse biraz geçtiler…

Güzel bir komplo teorisi…

???

Gerçek bir gazi… iPhone 7…

Ah Sinem’im…

Babaların iPhone almama duaları kabul oldu diyebilir miyiz? ?

Üzülme İdil yalnız değilsin ?

iPhone 9’un gizemini çözdükten sonra gelin bunu tartışalım.

Bir de böyle bir tez var, olağandır.

Talihsiz bedevi iPhone 9 hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu