Haber

Avustralya’da düşen helikopterde mürettebatın hayatta kalma ümidi yok

Avustralya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Richard Marles, askeri tatbikat sırasında düşen Avustralya ordusuna bağlı helikopterdeki 4 mürettebatın “sağ bulunma umudunun olmadığını” açıkladı.

Avustralya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Richard Marles, ABD-Avustralya ortak askeri harekatı sırasında düşen Avustralya ordusuna ait MRH-90 Taipan tipi helikopterdeki 4 kişilik arama kurtarma çalışmalarına ilişkin basına açıklamalarda bulundu. 28 Temmuz’da Queensland eyaleti yakınlarında tatbikat.

Marles 4 mürettebatını sağ bulma ümidinin tükendiğini ifade eden Bakan, “MRH-90 helikopterinin Cuma gecesi kaza yapmasından bu yana Whitsundays’de yürütülen çalışmalar sonucunda helikoptere ait değerli bir enkaz bulundu. Bu durum feci bir kaza olduğunu gösteriyor ve her saat Yüzbaşı Lyon, Teğmen Nugent, Komuta Subayı Laycock ve Onbaşı Naggs’ı canlı bulma ümidinin tamamen kaybolduğunu, dolayısıyla Whitsundays’de yürütülen faaliyetlerin doğasının bozulduğunu gösteriyor. arama kurtarmadan bulma faaliyetlerine dönüştü.Dört hava mürettebatının ailelerine bu sabah bilgi verildi ve her biri ile son bir saat içinde görüştük.Milletimize temin ederim ki, yüzlerce Savunma Kuvvetleri çalışanının dahil olduğu kararlı arama çalışmaları sonuç verecektir. devam” dedi.

Marles ayrıca kazanın nedeninin belirlenmesi için kapsamlı bir soruşturma yürütüleceğini belirterek, “Doğal olarak hepimiz ne olduğunu merak ediyoruz. Kapsamlı bir soruşturma yapılacak ve biz de tam olarak ne olduğunu anlayıp ders çıkaracağız” dedi. .

buldan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu