Teknoloji

Atatürk dizisi neden kaldırıldı? Gerçek ortaya çıktı!

Son dönemde sürekli gündem olan Disney+’ın ‘Ermeni diasporasının tepkileri üzerine Atatürk dizisinin iptal edildiği haberi’nin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Disney+ adlı dijital medya platformu, daha önce Türkiye’de çekilen film ve dizileri yayından kaldırmıştı. Kaldırılan bu içeriklerden bazıları Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik, Gülse Birsel’in Yılbaşı filmi, Cet Demirel’in Bursa Bülbül filmi ve Ben Gri yapımları oldu.

DISNEY+ DİZİLERİ VE SİNEMALARI NEDEN KALDIRIYOR?

Tamamen gelir odaklılar… Şirket ilk kez izleyiciye sunulduğunda, bir ekip rakip platformlara karşı atılımlar yaptı.

Bu atılımlar yapılırken, şirketin mali yapısının optimizasyonu için çalışan Disney+ CEO’su Bob Iger, kısa süre içinde kârlılık odaklı bir politika uygulamaya başladı.

Bu kapsamda ilk hedefi Disney+ ve kârsız ülkeler içeriklerinde bir kadro düzenlemesi yapmaktı.

SAĞLAMAYAN YEREL İÇERİĞİ KALDIRMAYA KARAR VERMİŞTİR.

Şirket, tüm dünyada Disney+ platformunda yayınlanan yerel içeriklerin izleyicilerden yeterince ilgi görmediğini ve buna bağlı olarak fark ettiğini fark etti. kar amacı gütmeyen içerikleri platformdan kaldırmış olup, yerli içeriklerin satın alınması yasaktır.durmuştu.

Mali açıdan ağır bir bütçe harcanan çekimlerin Disney’+ platformunda karşılık bulamamış olması. dünya genelinde yerel içeriğe yönelik tutumunu değiştirecek.neden oldu.

Yerli içerik kategorisinde bu politikadan etkilenen bir yapım tamamlandı. atatürk dizisioldu. Bu içerikte “tüm yerel içerik”Atatürk dizisi gibi platformdan kaldırıldı.

KAYNAK: HABER7

eruhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu