Haber

Saba Lobjanidze: Yerden öyle korkunç bir ses geldi ki ruhumuzu salladı

Türkiye 6 Şubat sabahı büyük bir felakete uyandı.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Sabah 04:17’de meydana gelen deprem; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da salladı.

Felaketin en çok hissedildiği yerlerden biri olan Hatay’da şehrin takımı Hatayspor’da forma giyen Gürcü futbolcu Saba Lobjanidze, şok anlarını ülkesine anlattı.

“Yerden öyle korkunç bir ses geldi ki ruhumuzu salladı”

Deprem anında yaşananları anlatan Saba, şunları söyledi:

“Bu korkunç deprem başladığında ben evdeydim ve bütün şehir uykudaydı… Saat sabahın dördü ve yaklaşık 2 dakika sürdü. Olayın nasıl anlatılacağını bilmiyorum. Evden dışarı. Tamamen çökmedi ama tavan ve içindeki her şey çöktü. Sekizinci katta uyuyordum ve doğruca dışarı çıktım.” Atladım… Korkunçtu, yer hareket ediyordu ve bir şey parlıyordu. Gece gökyüzü gerçekten parlıyordu ve yerden o kadar korkunç bir ses geliyordu ki, ruhumuzu sarstı.”

“Çok stresliyim ama sağlıklıyım”

Gürcü futbolcu açıklamalarına şöyle devam etti:

“Çok stresliyim ama sağlıklıyım. Korku ve en büyük trajedi, çocuklarını arayan ebeveynlerin yüzlerine baktığınızda ortaya çıkıyor. Yani bulduğum şey bununla kıyaslanamaz.”

“Kimse bana Atsu hakkında bir şey söylemedi”

Atsu hakkında konuşan oyuncu şunları söyledi:

“Kimse bana Atsu hakkında bir şey söylemedi. Belki birileri Christian Atsu’nun kim olduğunu bile bilmiyor. Ama bilmiyorum… Böyle bir ihtimal çok küçük bir yüzde var… Türk dahil herkesin evi yıkıldı. takımdaki oyuncular. Aslında, hayatta kalan bir ev. hayır.”

“Kimse böyle bir trajediyi hak etmez”

Saba Lobjanidze yine de yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Atsu 11 katlı binanın 9. katındaydı ve 5. ve 7. katlarda 2 oyuncumuz ve 2 teknik direktör oturuyordu. Mucizevi bir şekilde hayatta kaldılar. Masanın altındaydılar ve bir kısmı o gün bulundu. Teşekkürler. Gürcü halkıma çok teşekkür ederim, Türklere bu şekilde yardım ediyorlar Milliyet, din fark etmez… Kimse böyle bir trajediyi hak etmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu