Haber

İstanbul’da çocuklara ait müstehcen görüntüleri satan zanlılara operasyon

İSTANBUL’da kurdukları gruplarda çocuklara ait müstehcen görüntüleri satışa çıkaran ve çeşitli hesaplarda ödemeleri tahsil eden zanlılar hakkında operasyon düzenlendi. Operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Müstehcen Görüntüler ve Çocukların Kullandığı Görüntüleri Paylaşarak Satılık İlan Vermek’ suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri söz konusu görüntülerle ilgili inceleme başlattı. Yapılan çalışmalarda, bazı kişilerin dijital iletişim platformu üzerinde müstehcen isimlerle kümeler kurarak müstehcen görüntüleri ve bu kümelerden çocukların kullanıldığı görüntüleri sattığı belirlendi. Ekipler, zanlıların ödemeleri çeşitli ödeme kanalları üzerinden yaptığını, ödemelerin satıcı tarafından belirlenen çok sayıda hesapta tahsil edildiğini belirledi.

Çalışmaların ardından İstanbul merkezli Kütahya ve Bursa illerinde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda 30 kişi yakalanırken, zanlıların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital cihaz ele geçirildi.

pervari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu