Haber

Hayırseverden Kayseri Kocasinan’a Kur’an kursu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye için marka ve model olan Kayseri’nin hayırseverlik alanında da örnek olduğunu belirten Önder Çolakbayrakdar, yarın saat 13.30’da Beyazşehir İlçesi’nde gerçekleştirilecek Kur’an Kursu’nun açılış törenine tüm Kayserilileri davet etti.

Kayseri’nin birçok alanda olduğu gibi hayırseverlik alanında da kabul gören bir şehir olduğuna işaret eden Başkan Çolakbayrakdar, sosyal tesislerin temellerini ağır bir şekilde atarak kente kazandırdıklarını söyledi. Makarr-ı Ulema’nın, Kayseri’nin her köşesinde hayır işleri yapan bir ihtiyar ve hayırseverin adı olduğunu vurgulayan Önder Çolakbayrakdar, “Kayseri’nin her köşesinde hayırseverlerimizin emekleri var. Hayırseverliğiyle bilinen şehrimiz birçok şehre örnek oldu. Tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin.

Ayrıca Allah’tan sayılarının artmasını diliyorum. Kayserimiz hayırseverlerin şehridir. Çalışkanlıkları ve kararlılıkları ile tanınan hemşehrilerimiz ülkemizde ve dünyada örnek çalışmalara ve projelere imza atmaya devam ediyor. Kocasinan Belediyesi olarak eğitimin her alanında okul, aile sağlığı merkezi, cami, Kur’an Kursu gibi yerlere kanunların yetki verdiği ölçüde destek veriyoruz. Biz biliyoruz ki; Yaptığımız iş insanlarımızın hayatına değer katacak hizmetlerdir. Bu noktada Beyazşehir Mahallemizde yoğun talep gören 4-6 yaş grubu Kur’an Kursuna ihtiyaç ortaya çıktı. Belediyemizin katkıları ve hayırseverimizin desteğiyle yapımını tamamladığımız ve yakın zamanda hizmete açtığımız Kur’an Kursu’nu resmi olarak hizmete açacağız. “Yarın saat 13.30’da Beyazşehir İlçesi’nde açılacak olan Kur’an Kursu’nun açılış törenine tüm Kayserilileri davet ediyorum.”

Başkan Çolakbayrakdar, haftanın 7 günü 24 saat çalıştıklarını, modern ve yaşam standardı yüksek olan Kocasinan’a hizmet sunduklarını sözlerine ekledi.

saraykoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu