Sağlık

GTÜ Kampüsü’nde diyabet etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsü’nde Dünya Diyabet Günü aktifliği gerçekleştirildi

Her yıl 14 Kasım’da dünyanın dört bir yanında Diyabet Günü aktiflikleri düzenleniyor. Dünya genelinde 425 milyon insanın diyabetle birlikte yaşadığı biliniyor. Diyabete dikkat çekmek isteyen ve farkındalığı arttırmak isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Teknik Üniversitesi Yerleşkesinde bayanların ve çocukların iştiraki ile ağır bir aktiflik gerçekleştirdi.

ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

Sağlık ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Sıhhat İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan aktiflikte vatandaşlara Büyükşehir Belediyesinin sıhhat çalışanı tarafından parmak ucu şeker ölçümü aygıtı (Glukometre) ile 350 şahsa şeker ölçümü yapıldı. Akabinde ölçüm sonucu yüksek çıkan vatandaşlara bilgilendirme yapılarak sıhhat kuruluşlarına yönlendirme gerçekleştirildi.

EGZERSİZ VE SAĞLIKLI ÖMÜR

Etkinliğe katılan vatandaşlara diyabetli olsun yahut olmasın tüm bireylerin hastalığa yakalanma riski nizamlı fizikî aktivite, sağlıklı ve istikrarlı beslenme ve sağlıklı ömür ortamlarının teşvik edilmesi yoluyla büyük oranda önlenebildiği söylendi. Büyükşehir Belediyes, Dünya Diyabet Gününde gerçekleştirdiği aktiflikte Anne Kent iştirakçileri birinci evvel ısınma antrenmanı akabinde da sağlıklı hayat yürüyüşü yaptı. Ayrıyeten çocuklar için de eğlenceli atletizm parkuru oluşturuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu