Haber

Çorum’da yapılan tatbikatın gerçek olduğunu sanan vatandaşlar, soyguncuları yakalamak için peşine düştü.

ERKAN KARACA

Çorumİl Emniyet Müdürlüğü tarafından. Güneş‘Kod’ denilen tatbikatı gerçek sanan vatandaşlar da hırsızları yakalamak için peşine düştü.

Çorumİl Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün Güneş Kodlanmış egzersiz. Tatbikat kapsamında Çorum Kuyumculuk’a giden maskeli ve silahlı iki kişi çaldıkları altınlarla birlikte kaçtı. Minibüsle olay yerinden kaçan zanlılar, kurguya göre kuyumcu dükkanında bulunan iki kişiyi tabancayla yaraladı. Milönü Cengiz Topel Caddesi istikametinde olay yerinden otomobille kaçan soyguncular, polis ekiplerinin ihbarı ile Milönü Kavşağı’nda etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Böylece İl Emniyet Müdürlüğü resmi ve sivil grupları Solar Code operasyonunu başarıyla tamamladı.

Tatbikatta yaşanan tüm gelişmeler çevredekiler tarafından merakla izlendi. Hatta bazı vatandaşlar tatbikatın gerçek olduğunu düşünerek hırsızları yakalamak için peşlerinden koştu.

Kaçan vatandaşlardan İlhami Kelemci, “Tatbikatı gerçek zannettik. Polisin maskeli bir kişiyi kovaladığını görünce biz de yardım etmek istedik ama neyse ki tatbikattı” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu