Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda ‘engelsiz iftar programı’ düzenlendi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda engelliler ve ailelerine özel iftar programı düzenlendi. 500’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programda AK Parti İstanbul 28. Dönem Milletvekili adayı sanatçı Yücel Arzen ve Tuana Şahin’in seslendirdiği ‘Yüzyıl Türkiye’nin müziği izleyicilerden büyük beğeni topladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, AK Parti İstanbul İl Sosyal Politikalar Başkanı Mehmet Fatih Serdar, AK Parti İstanbul 28. Dönem Milletvekili aday sanatçısı Yücel Arzen, Cemal Donat ve İsmail Emrah Karayel, AK Parti İstanbul 22. Dönem Milletvekili Lokman Ayva ve 500’den fazla engelli ve aileleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sanatçı Yücel Arzen ve Tuana Şahin’in seslendirdiği Türkiye Asrı şarkısıyla devam etti. Engellilerin söylediği ilahilerin ardından program protokol konuşmalarıyla devam etti. İftar yemeğini ezanla açan engelliler ve aileleri, programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİ”

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın engellilere yönelik proje ve çalışmaları ortada, sessiz devrim yaşandı. 2005’te özel kanunumuzu, ardından 2007’de Birleşmiş Milletler sözleşmelerini aldık. Engelli haklarına imza attık.Bütün şehirlerimizi engelliler için yeniden inşa ediyoruz.Kardeşlerimizin sorunlarını ortadan kaldıracak projelere imza atıyoruz. Başkanlığımızın talimatları ile ampute sporcularımız sıkıntı ve rahatsızlıklarının giderilmesinde önemli adımlar atmışlardır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN YÜZYILI TÜRKİYEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

AK Parti İl Başkanlığı’na özel iftar programı düzenlediği için teşekkür eden Samet Demirayak, “Böyle güzel bir organizasyonda hepimiz buluştuk. Türk Yüzyılını tüm Türkiye’miz için çok önemli buluyorum. Gençlere ve engellilere yönelik projeleri önemli buluyorum. Çok iyi.”

“ÖZÜRLÜLERİMİZ DAHA ÖNCE EVDEN ÇIKAMIYOR”

İftar programının çok keyifli geçtiğini söyleyen Metin Taşkın, “Eskiden engellilerimiz evden çıkamazlardı. Biz dışlanırdık. AK Parti hükümeti sayesinde bu durum düzeldi. Bu durumdan çok memnunuz.

termalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu